Dziura koronalna na Słońcu, która powstaje na wschodzie nie powinna stworzyć zbyt dużej powierzchni, a wkrótce po przejściu pozycji na wprost Ziemi, powinna przekształcić się w strefę emisyjną. Strefa emisyjna będzie się przemieszczać, aż zniknie około 17 grudnia na zachodzie.

20-21 grudnia na samym równiku Słońca wystąpi niewielka struktura lewitującej plazmy. Niestety mam złe wieści na same święta – 25-26 grudnia na wprost Ziemi znajdzie się spora dziura koronalna, więc osoby wrażliwe na burze jonosferyczne może boleć głowa, mogą być rozdrażnione, wystąpią bóle stawów i spory szum uszny. 24 grudnia elektrony wyemitowane z dziury koronalnej trafią już do naszej jonosfery, więc uważajcie w tym czasie. Emisja elektronów powinna zakończyć się 27 grudnia.

Poniżej ostatnie 7 dni w długości fali 19.3 nm.

 

Oddziaływania magnetyczne

W drugiej części miesiąca wystąpi niestety kilka silniejszych oddziaływań, a zacznie się już 13 grudnia, od niezbyt silnego oddziaływania, którego szczyt wystąpi 14 grudnia. Od 15-19 grudnia wystąpi multi-oddziaływanie, oznacza to, że nałoży się kilka oddziaływań magnetycznych w tym samym czasie.

Później będzie jeszcze gorzej, ale o tym wkrótce napiszę.

 

Zbiórka na utrzymanie serwisu poprzez serwis Pomagam.pl *** Grudzień ***

 

 

Źródło: LosyZiemi.org, LosyZiemi.pl