Północno-wschodnia część Stanów Zjednoczonych kolejny raz zmagaj się ze śnieżycą. Śnieg zaczął padać w niedzielę wieczorem czasu lokalnego. Najtrudniejsze warunki natomiast prognozowane są właśnie na poniedziałek.

USA - Kolejna śnieżyca na północnym-wschodzie kraju 6

Marcus – tak nazywa się kolejna śnieżyca, która nawiedziła północno-wschodnią część USA. Już od kilku dni meteorolodzy zapowiadali intensywne opady śniegu na obszarze od stanu Nowy Jork po Nową Anglię. Padać zaczęło w niedzielę i według prognoz pogoda nie zmieni się do godzin nocnych w poniedziałek. Jak wynika z prognoz, miejscami spadnie kolejnych 30-centymetrów białego puchu. Lokalnie, między innymi w okolicach Bostonu i w górach Berkshires (Massachusetts) spadnie jeszcze więcej białego puchu.

Najwięcej śniegu spadnie m.in. w Massachusetts

Najwięcej śniegu spadnie do poniedziałkowego wieczoru, ale możliwe są również słabe opady na obszarze Nowej Anglii oraz Appalachów, które utrzymają się nawet do wtorku. Według lokalnych synoptyków największe opady śniegu prognozowane są w okolicach Bostonu, Portland, Concord, Worcester w stanie Massachusetts, w Rutland w stanie Vermont, w Albany w Nowym Jorku oraz w stanach New Hampshire oraz w Maine. Kilkanaście centymetrów może spaść w północnej Pensylwanii, północnej części New Jersey, na południu stanu Nowy Jork i w Connecticut.

USA - Kolejna śnieżyca na północnym-wschodzie kraju 1

Śnieg, deszcz ze śniegiem i marznący deszcz

W poniedziałek na północ od Pensylwanii prognozowane są intensywne opady śniegu. Deszcz ze śniegiem spadnie na południe od Pensylwanii. W okolicach Nowego Jorku oraz Filadelfii popada marznący deszcz.

Najgorsze warunki na drogach panować będą w nocy z niedzieli na poniedziałek czasu lokalnego. Opady deszczu prognozowane są głównie w Baltimore oraz w Waszyngtonie.

USA - Kolejna śnieżyca na północnym-wschodzie kraju 3

USA nękane przez śnieżyce

W ostatnich tygodniach północno-wschodnie Stany Zjednoczone nawiedzane są przez śnieżyce. Miejscami w Nowej Anglii zalega kilkadziesiąt centymetrów białego puchu.

 USA - Kolejna śnieżyca na północnym-wschodzie kraju 2 USA - Kolejna śnieżyca na północnym-wschodzie kraju 5 USA - Kolejna śnieżyca na północnym-wschodzie kraju 4

Polecane:

Tajlandia - Powódź jakiej nie było już od pół wieku
Włochy - 400-metrowy fragment skalnej ściany oderwał się od góry w masywie Sorapis we włoskich Dolom...
Filipiny - Silne i płytkie trzęsienie ziemi, magnituda 7.1, zginęły co najmniej 93 osoby
Łazik Curiosity nie zbada marsjańskiej wody z powodu możliwości skażenia jej, traktat z 1967 roku za...
Sumatra, Indonezja - Erupcja wulkanu Sinabung przyczyniła się do śmierci siedmiu osób
USA - Sztorm tropikalny na Atlantyku dotarł do Stanów Zjednoczonych, może przynieść opady rzędu 120 ...
Antarktyda - Zaczyna się odradzać warstwa ozonowa, całkowite jej uzdrowienie może potrwać co najmnie...
Coraz bliżej szczepionki na czerniaka
Polska - Trzęsienie ziemi w okolicach Polkowic, magnituda 4.5 w skali Richtera, głębokość 2 km, w ko...