Północno-wschodnia część Stanów Zjednoczonych kolejny raz zmagaj się ze śnieżycą. Śnieg zaczął padać w niedzielę wieczorem czasu lokalnego. Najtrudniejsze warunki natomiast prognozowane są właśnie na poniedziałek.

USA - Kolejna śnieżyca na północnym-wschodzie kraju 6

Marcus – tak nazywa się kolejna śnieżyca, która nawiedziła północno-wschodnią część USA. Już od kilku dni meteorolodzy zapowiadali intensywne opady śniegu na obszarze od stanu Nowy Jork po Nową Anglię. Padać zaczęło w niedzielę i według prognoz pogoda nie zmieni się do godzin nocnych w poniedziałek. Jak wynika z prognoz, miejscami spadnie kolejnych 30-centymetrów białego puchu. Lokalnie, między innymi w okolicach Bostonu i w górach Berkshires (Massachusetts) spadnie jeszcze więcej białego puchu.

Najwięcej śniegu spadnie m.in. w Massachusetts

Najwięcej śniegu spadnie do poniedziałkowego wieczoru, ale możliwe są również słabe opady na obszarze Nowej Anglii oraz Appalachów, które utrzymają się nawet do wtorku. Według lokalnych synoptyków największe opady śniegu prognozowane są w okolicach Bostonu, Portland, Concord, Worcester w stanie Massachusetts, w Rutland w stanie Vermont, w Albany w Nowym Jorku oraz w stanach New Hampshire oraz w Maine. Kilkanaście centymetrów może spaść w północnej Pensylwanii, północnej części New Jersey, na południu stanu Nowy Jork i w Connecticut.

USA - Kolejna śnieżyca na północnym-wschodzie kraju 1

Śnieg, deszcz ze śniegiem i marznący deszcz

W poniedziałek na północ od Pensylwanii prognozowane są intensywne opady śniegu. Deszcz ze śniegiem spadnie na południe od Pensylwanii. W okolicach Nowego Jorku oraz Filadelfii popada marznący deszcz.

Najgorsze warunki na drogach panować będą w nocy z niedzieli na poniedziałek czasu lokalnego. Opady deszczu prognozowane są głównie w Baltimore oraz w Waszyngtonie.

USA - Kolejna śnieżyca na północnym-wschodzie kraju 3

USA nękane przez śnieżyce

W ostatnich tygodniach północno-wschodnie Stany Zjednoczone nawiedzane są przez śnieżyce. Miejscami w Nowej Anglii zalega kilkadziesiąt centymetrów białego puchu.

 USA - Kolejna śnieżyca na północnym-wschodzie kraju 2 USA - Kolejna śnieżyca na północnym-wschodzie kraju 5 USA - Kolejna śnieżyca na północnym-wschodzie kraju 4

Polecane:

Gruzja - Huragan w Kachetii i śnieżyce na przełęczy Nakerala
Dragon wraca na Ziemię, wpadnie do Oceanu Spokojnego około 17:44 polskiego czasu [Przekaz na żywo]
USA - Zatrzymano mężczyznę, który deklarował sprzedaż dla Iranu tysiąca ton niewzbogaconego uranu
Antarktyda - Potężny lodowy detektor IceCube po raz pierwszy zarejestrował pojawienie się neutrin o ...
Suramina może pomóc w leczeniu objawów autyzmu, jest lekiem przeciwko śpiączce afrykańskiej, znana j...
USA - Policjanci w Mountain View zatrzymali samochód za zbyt wolną jazdę i nie mieli komu wręczyć ma...
Pizzlies lub grolars, hybryda niedźwiedzia polarnego i grizzli pojawiła się na terenach Kanady i Ala...
USA - Sztorm tropikalny na Atlantyku dotarł do Stanów Zjednoczonych, może przynieść opady rzędu 120 ...
Odkryto gatunek nietoperza, który żywi się ludzką krwią