Gorące punkty pokazują duże emisje ciepła, czyli emisja w wysokiej podczerwieni do 14.4 um. Poniższe pomiary zrobione były przez satelitę Terra od 2000 roku do 13 lipca 2026 roku.

Detektor ma dostosowane pasma spektralne w zakresie od 0.4 do 14.4 µm z niską czułością na sygnały poza pasmem.

W efekcie czerwone punkty mogą być emiterami ciepła w fabrykach, hutach, pożary lasów, jak również lawę podczas erupcji wulkanów.

W niektórych przypadkach widać nawet wzrosty ciepła nad kalderami wulkanów.


Trwa zbiórka darowizn na utrzymanie serwisu, jeśli będziecie to ignorować, to całkowicie stracicie dostęp do informacji zawartych w tym serwisie. Tu nie ma reklam, serwis utrzymuje się tylko z darowizn, których suma od darczyńców spoza Grupy VIP od początku tego roku wyniosła zaledwie 125 zł, co stanowi 0.5% potrzebnej kwoty w tym okresie. Nie można tylko brać, wypadałoby coś od siebie dać.

Darowizny na lipiec


Wulkan FagradalsfjallReykjavík oraz Keflavík

Islandia – Na półwyspie Reykjanes wystąpiła kolejna erupcja wulkanu Sundhnúkur

 

Wulkan Eyjafjallajökull i Katla

 

 

Wulkan Bárðarbunga

Islandia – Coraz większe jezioro lawy z wulkanu Bárðarbunga

 

To wygląda na pożary traw

 

Źródło: LosyZiemi.pl