Ogniska intensywnego parowania powstają podczas wzrostu mocy burzy geomagnetycznej w miejscach, gdzie występują aktywne i nieaktywne wulkany, w miejscach łączenia się płyt kontynentalnych i subdukcji płyt. Wszędzie tam, gdzie magma z płaszcza zewnętrznego Ziemi ma „najbliżej” na powierzchnię.

africa

Na filmie zdjęcia satelitarne przesunięte są celowo o 6 godzin względem pomiarów z powodu czasu reakcji na wzrost mocy burzy GM. Pomiary pola magnetycznego Ziemi dokonywane są w Głogowie, a moc wyliczana.

Zjawisko obserwuję od jakiegoś czasu w Europie i w Afryce, obrazy pochodzą z satelity meteorologicznego i są dostępne na sat24.com

Zawsze kilka dni po silnych burzach geomagnetycznych  występowało załamanie pogody. Obserwuję to zjawisko od kilu lat.

 

Ulewne deszcze i powodzie

Myślę, że na podstawie między innymi powyższego filmu można stwierdzić, że za intensywne opady deszczu, jakie występują w ostatnich latach na całym świecie odpowiada aktywność Słońca.

Oczywiście aktywności Słońca nie można określać tylko ilością plam słonecznych, chociaż takie metody z ubiegłego wieku nadal są w użyciu. Temat szerzej jest omawiamy na Forum, gdzie znajdują się również wykresy aktualnej mocy burzy GM.

 

Do współpracy zapraszam instytucje naukowe, dane znajdują się w sekcji kontakt.

Informacje które tu przedstawiam są tylko ułamkiem wiedzy, którą posiadamy.

 

Do dyskusji zapraszam na Forum.LosyZiemi.pl -> Wulkany na świecie

 

 

Zabraniam kopiowania powyższych informacji.

 

burza geomagnetyczna, intensywne parowanie, załamanie pogody, silne opady deszczu, powodzie, pole magnetyczne Ziemi, Afryka, korelacja, geomagnetic storm, intense evaporation, bad weather, heavy rain, floods, the magnetic field of the Earth, Africa, correlation.
0 0 votes
Article Rating