Niewielki odrzutowiec spadł na dom mieszkalny w miejscowości Akron w stanie Ohio. Co najmniej 9 osób zginęło.

Akron, USA - Mały odrzutowiec typu Hawker H25 zahaczył o linię telefoniczną podczas lądowania i spadł na dom mieszkalny -1

Ratownicy są przekonani, że nikt nie przeżył wypadku. Jednak ze względu na intensywny pożar nie da się jeszcze przeszukać wraku.

Akron, USA - Mały odrzutowiec typu Hawker H25 zahaczył o linię telefoniczną podczas lądowania i spadł na dom mieszkalny

Według lokalnych mediów odrzutowiec typu Hawker H25 zawadził o linię telefoniczną podczas lądowania na lotnisku w Akron w pobliżu Cleveland i runął na dom, w którym akurat nikogo nie było. Budynek stanął w płomieniach.

W momencie katastrofy panowała zła pogoda. Nad ziemią zalegała gęsta warstwa mgły i piloci mieli niemal zerową widoczność. Świadkowie mówią, że tuż przed zawadzeniem o kable i uderzeniem w domy słyszeli gwałtowne zwiększenie mocy silników, co wskazywałoby na spóźnioną próbę ucieczki podjętą przez załogę samolotu.

Akron, USA - Mały odrzutowiec typu Hawker H25 zahaczył o linię telefoniczną podczas lądowania i spadł na dom mieszkalny -2

Właściciel maszyny poinformował, że na jej pokładzie znajdowało się dwóch pilotów i siedmiu pasażerów. Zapewnił, że samolot był w dobrym stanie technicznym.

 

Źródło: PAP, NBCNews.com, tvn24
0 0 votes
Article Rating