W najbliższych dniach powinna wzrastać aktywność Słońca. Plamy pojawiające się do wschodu będą coraz bardziej aktywne, mogą powstać silne rozbłyski. 16 listopada wystąpi szczyt oddziaływań dla strefy magnetycznej na wprost Ziemi.

Słońce 2015.11.10

14 listopada w godzinach wieczornych na wprost Ziemi na równiku słonecznym znajdzie się niewielka dziura koronalna, która zapoczątkuje kolejny ciąg burz geomagnetycznych (GM).

Prognoza_2015.11.15

Prognoza dziur koronalnych na 14 listopada 2015 r.

22 listopada zaczną się pojawiać nowe dziury koronalne na biegunach Słońca i kolejna dziura koronalna pojawi się na wschodzie, na równiku słonecznym.

Prognoza_2015.11.24

Prognoza dziur koronalnych na 24 listopada 2015 r.

Na wprost Ziemi znajdzie się 28 listopada. Wtedy też wystąpi kolejne silne oddziaływanie magnetyczne od strony Ziemi. Maksymalna powierzchnia dziur koronalnych wystąpi 4 grudnia, kiedy to lewitująca plazma pokryje jedną trzecią półkuli północnej Słońca. Więc na koniec listopada i początek grudnia zapowiadają się silne burze geomagnetyczne.

Prognoza_2015.12.04

Prognoza dziur koronalnych na 4 grudnia 2015 r.

Pojawią się wtedy erupcje wulkanów, silne wstrząsy sejsmiczne, zakłócenia transmisji radiowych (GSM, GPS, TV, itp). Tak jak już wielokrotnie pisałem, burze geomagnetyczne silnie wpływają na ludzi, wiec znów zaobserwujemy „wysyp świrów” z nożami i pistoletami.

 

Dziury koronalne – ostatnie 10 dni.

 

Układ Słoneczny i zdjęcia z satelitów SDO i SOHO oraz pomiary na orbicie – 10 dni

 

Aktywność słoneczna i koronalne wyrzuty masy.

 

Duża aktywność na wschodzie i mikro dżety.

 

Aktywność wulkanów podczas aktualnej burzy geomagnetycznej.

 

Magnetometr – ostatnie 5 dni.

Magnetometr 2015.11.10 120h

 

Moc burzy geomagnetycznej – ostatnie 5 dni.

Moc burzy geomagnetycznej 2015.11.10 120h

 

Zabraniam kopiowania oraz przetwarzania zamieszczonych przeze mnie informacji bez mojej wiedzy i zgody.

Słońce, dziury koronalne, plamy słoneczne, prognozowanie, SDO, SOHO, Układ Słoneczny, rozbłyski, aktywność sejsmiczna, trzęsienia ziemi, erupcje wulkanów, Sun, coronal holes, sunspots, forecasting, Solar System, flares, seismic activity, earthquakes, volcanic eruptions.

Źródło: Fundacja Losy Ziemi, LosyZiemi.pl

 

0 0 votes
Article Rating