Lekki samolot lądował awaryjnie na plaży w Portugalii. Wśród ofiar śmiertelnych lokalne media wymieniają 56-letniego mężczyznę oraz 8-letnią dziewczynkę.

Do wypadku doszło na plaży Sao Joao de Caparica niedaleko miejscowości Almada, 30 km od Lizbony.

Do wypadku doszło niedaleko miejscowości Almada

Ludzie uciekali do wody

Turyści opalali się, kiedy w pewnym momencie ujrzeli nadlatujący samolot. Maszyna zaczęła przechylać się w stronę plaży, powodując panikę. Część osób, chcąc uniknąć zderzenia z maszyną, zaczęła uciekać do wody.

 

Świadkowie cytowani przez portugalskie media donoszą, że samolot przeleciał tuż nad nogami 56-letniego mężczyzny, który w chwili wypadku opalał się na ręczniku. Mężczyzna zginął. Życie straciła też 8-letnia dziewczynka. Zdaniem świadków rodzicom dziecka nic się nie stało. Nie ma doniesień mówiących o innych poszkodowanych.

Ze zdjęć pokazanych w telewizji wynika, że samolot miał uszkodzone lewe skrzydło. Policja otoczyła kordonem miejsce zdarzenia i zabrała stamtąd na przesłuchanie dwie osoby lecące maszyną. Z wypadku wyszły one bez szwanku.

Źródło: ABC News, tvn24, https://www.publico.pt/2017/08/02/sociedade/noticia/avioneta-atinge-banhistas-na-praia-de-sao-joao-da-caparica-1781142
0 0 votes
Article Rating