Ulewne deszcze 5 listopada nawiedziły Bliski Wschód, wywołując poważne powodzie w stolicy Jordanii Ammanie. Troje dzieci nie żyje.

Amman, Jordania - Ulice stolicy kraju zamieniły się w rzeki -9

W wyniku ciężkiej ulewy, jakiej doświadczyła stolica Jordanii w czwartkowy poranek, zginęło troje dzieci w tym dwoje pochodzenia egipskiego i jedno jordańskiego.Podczas 40-minutowego opadu wzrósł poziom wody na kilku ulicach. Drogi zamieniły się w rzeki stwarzając niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia ludzi.

Amman, Jordania - Ulice stolicy kraju zamieniły się w rzeki -7

Woda na uniwersytecie

Woda wtargnęła do gmachu uniwersyteckiego Wydziału Sztuki. Zalanych zosało kilka domów i bloków mieszkalnych. Deszcz spowodował także przerwę w dostawie prądu do zachodnich okolic Ammanu.

Trwają prace porządkowe w celu uwolnienia uwięzionych w błocie pojazdów i udrożnienia dróg.

Burza piaskowa

Poprzedniego dnia (4.11) mieszkańcy Ammanu zmagali się z poważną burzą piaskową, która pojawiła się w wielu regionach Bliskiego Wschodu i zmusiła ambasadę amerykańską do przesunięcia wizyty Michelle Obamy.

 Amman, Jordania - Ulice stolicy kraju zamieniły się w rzeki -10 Amman, Jordania - Ulice stolicy kraju zamieniły się w rzeki -8 Amman, Jordania - Ulice stolicy kraju zamieniły się w rzeki -6 Amman, Jordania - Ulice stolicy kraju zamieniły się w rzeki -5 Amman, Jordania - Ulice stolicy kraju zamieniły się w rzeki -4Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-11-05 19:42:44Z |  | ÿ*'ÿ$!ÿ%"ÿրƒrF$

Amman, Jordania - Ulice stolicy kraju zamieniły się w rzeki -2 Amman, Jordania - Ulice stolicy kraju zamieniły się w rzeki -1

0 0 votes
Article Rating