​Po wyłowieniu z Sekwany ciała 14-letniej dziewczynki w Argenteuil pod Paryżem policja zatrzymała we wtorek dwoje 15-latków podejrzanych o jej zabójstwo. Ciało dziewczynki zostało odnalezione w poniedziałek wieczorem 8 marca po długich poszukiwaniach.

Prokuratura w Pontoise poinformowała w komunikacie prasowym o zatrzymaniu dwojga piętnastolatków, którzy „przebywają obecnie w areszcie w związku z podejrzeniem zabójstwa”.

Cała trójka – denatka i dwoje zatrzymanych: chłopak i dziewczyna – uczęszczała do tej samej prywatnej szkoły zawodowej w Argenteuil.

Ślady na ciele wskazują na uderzenia w głowę i w twarz

„Oględziny zwłok przeprowadzone przez lekarza sądowego wskazują na ślady uderzeń w głowę i w twarz” – podano w komunikacie prokuratury.

Śledczy czekają na ostateczne wyniki sekcji zwłok, która ma pomóc w precyzyjnym ustaleniu przyczyn zgonu dziewczynki.

 

Matka ofiary w wywiadzie dla stacji BFMTV powiedziała dziennikarzom, że jej córce grożono śmiercią.

Z kolei matka chłopca – domniemanego sprawcy, która zgłosiła sprawę na policję, po tym jak jej syn poinformował ją o utonięciu 14-latki – nie wyklucza rywalizacji dziewcząt o jej syna i konfliktu w ramach trójkąta miłosnego.

Śledczy badają w swym dochodzeniu także wątki molestowania, szantażu i publikowania nagich zdjęć jednej z dziewcząt w mediach społecznościowych.

 

 

Źródło: PAP
0 0 votes
Article Rating