Na imprezie urodzinowej nie było fajerwerków, dlatego chwycił broń automatyczną i zaczął strzelać w powietrze. Ukraińska policja zatrzymała mężczyznę, który trafił w linię wysokiego napięcia i pozbawił prądu większość mieszkańców pięciotysięcznego Tomaszpola. Podejrzanemu grozi do 10 lat więzienia.

Policja w obwodzie winnickim przekazała w niedzielnym komunikacie, że dzień wcześniej około godz. 20 otrzymała powiadomienie o mężczyźnie, który przed kawiarnią w miejscowości Tomaszpol zaczął strzelać z broni automatycznej. Według wstępnych ustaleń mężczyzna oburzył się, że na imprezie urodzinowej (wcześniej lokalne portale informowały, że chodziło o wesele) nie ma fajerwerków. Wyjął broń z bagażnika i oddał w niebo ponad 20 wystrzałów.

Trafił w linię energetyczną

W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany, ale mężczyzna trafił w linię wysokiego napięcia, pozbawiając prądu większość mieszkańców pięciotysięcznego Tomaszpola.

Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia własnym samochodem, jednak po kilku godzinach został ujęty przez policję. Przebywa w areszcie śledczym. Pochodzącemu z miasta Winnica 35-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: PAP, depo.ua
0 0 votes
Article Rating