Stolica Australii Canberra oraz jej okolice to najlepsze miejsce do życia na świecie – wynika z raportu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju. Wśród krajów również zwyciężyła Australia. Polska znalazła się w ogonie zestawienia.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OECD przebadało 362 regiony z 34 państw, które należą do tej organizacji. Ranking powstał na podstawie dziewięciu miar dobrobytu, takich jak poziom dochodów, system edukacji, rynek pracy, bezpieczeństwo, zdrowie i środowisko.

Sydney Australia

Australia w czołówce

W pierwszej dziesiątce rankingu znalazło się aż pięć miast australijskich, w tym Sydney, Melbourne i Perth. Inne regiony, które znalazły się w czołówce zestawienia, to New Hampshire i Minnesota w USA.

Na przeciwnym biegunie znajduje się Meksyk – stany tego kraju okupują ostatnie 10 miejsc.

Wśród krajów, gdzie żyje się najwygodniej, pierwsze miejsce zajęła Australia przed Norwegią, z kolei niechlubną klasyfikacje najgorszych miejsc do życia otwiera Meksyk. Za nim sklasyfikowane zostały Turcja, Węgry i Polska. Jak wynika z raportu, mamy bardzo dobre wyniki, jeśli chodzi o edukację i bezpieczeństwo, jednak bardzo źle wypadamy pod względem zarobków, warunków mieszkaniowych i środowiska.

 Australia
0 0 votes
Article Rating