Są siostrami syjamskimi. Dzielą jedno ciało, mają jedną głowę i dwie identyczne twarze. Hope i Faith (Nadzieja i Wiara) przyszły na świat w ubiegłym tygodniu w Sydney w Australii i ich narodziny lekarze nazywają cudem. Dziewczynki mają wspólne wszystkie organy, ale w jednej czaszce znajdują się dwa mózgi.

Australia - Dwie dziewczynki w jednym ciele 2

Rodzice dziewczynek wiedzieli wcześnie w trakcie ciąży, że dziewczynki urodzą się w takim stanie, ale mimo porad kilku lekarzy sugerujących aborcję, zdecydowali się na przejście tej drogi do końca.

 

Lekarze nie wierzą. Bliźniaczki sobie radzą

Hope i Faith urodziły się sześć tygodni za wcześnie, przez cesarskie cięcie. Lekarze mówią, że dziewczynki mają bardzo małe szanse na to, by choć w miarę normalnie funkcjonować. Największy problem będzie stanowiło dla nich w przyszłości – prawdopodobnie już niedalekiej – oddychanie. Jeden układ oddechowy będzie musiał bowiem dostarczyć tlenu dla dwóch mózgów.

Mimo to opiekujący się nimi specjaliści wkładają tyle wysiłku, ile mogą w opiekę. Jak piszą australijskie media, są „zadziwieni” tym, jak zgodnie i swobodnie oddychają. Ich serce pracuje jak w zegarku. Oddychają samodzielnie i śpią spokojnie.

Hope i Faith mają siedmioro starszego rodzeństwa.

W historii medycyny opisano tylko kilkadziesiąt przypadków takich narodzin.

0 0 votes
Article Rating