Saudyjski książę Abd al-Mohsen ben Walid ibn Abd al-Aziz al-Saud został zatrzymany w Libanie za przemyt narkotyków – poinformowała irańska telewizja Press TV.

Bejrut_ksiazece_narkotyki_big

Foto: AFP

Do incydentu doszło na międzynarodowym lotnisku port lotniczy Bejrut. Książę miał przy sobie 24 pudła i osiem walizek, wypełnionych tabletkami fenetyliny — łączna waga ładunku wyniosła około dwóch ton. Jak poinformowała policja, jest to największy przechwycony ładunek narkotyków w całej historii bejruckiego lotniska.

Razem z Abd al-Mohsenem ibn Walidem zostały zatrzymane jeszcze cztery osoby. Jak ustalili śledczy, książę ze wspólnikami zamierzał wywieźć narkotyki do Arabii Saudyjskiej prywatnym samolotem.

Bejrut_ksiazece_narkotyki_tabletki

Foto: Reuters

Fenetylina należy do grupy narkotyków syntetycznych. Oryginalnie została zsyntetyzowana przez farmaceutów podczas poszukiwań leku na epilepsję i depresję. Ostatnio staje się popularna jako substancja psychotropowa, którego efekt podobny jest do efektu amfetaminy. Przemycana była pod postacią leku o nazwie captagon. Książę oprócz pokaźnego transportu zaopatrzony był także w zapas kokainy, prawdopodobnie na własny użytek.

 

Źródło: sputniknews.com

Tagi: kokaina, captagon, fenetylina, Liban, Bejrut, książę, przemyt, rekord

0 0 votes
Article Rating