Samolot pasażerski British Airways wylądował w poniedziałek z częściowo uszkodzonym podwoziem na lotnisku w Johannesburgu. Chociaż lewe skrzydło „szorowało” po pasie, nikt z pasażerów oraz załogi nie odniósł obrażeń – podał brytyjski dziennik „The Guardian”.

Johannesburg, RPA - Podczas lądowania samolotu pasażerskiego British Airways odłamało się podwozie lewego skrzydła

Samolotem z Port Elizabeth w RPA leciało 94 pasażerów i sześciu członków załogi, którzy zostali ewakuowani z maszyny po tym, jak wylądowała w swoim porcie docelowym w Johannesburgu. Jak podają brytyjskie media, nikt nie odniósł obrażeń.

Johannesburg, RPA - Podczas lądowania samolotu pasażerskiego British Airways odłamało się podwozie lewego skrzydła -2

Odłamane podwozie

Jedna z pasażerek samolotu, cytowana przez telewizję Sky News, relacjonowała, że maszyna normalnie dotknęła ziemi w czasie lądowania. Zaraz po tym jednak, jak mówiła Warren Mann, dało się słyszeć „głośny huk”, a samolot zaczął „szorować” po pasie. Pojawiły się iskry.

– Skrzydło szorowało po ziemi, a potem przyjechała straż pożarna i oblała samolot pianą – mówiła Mann. – Pilot powiedział po wylądowaniu, że podwozie lewego skrzydła się odłamało. Myślę, że dobrze się spisał, utrzymując samolot na pasie – dodała.

Na zdjęciach z lotniska w Johannesburgu widać, że lewe skrzydło samolotu jest uszkodzone tak, że niemal dotyka asfaltu.

Uszkodzenie samolotu British Airways spowodowało utrudnienia na lotnisku w Johannesburgu, gdzie wszystkie pozostałe loty zostały skierowane na inne pasy.

Comair, linie lotnicze operujące w RPA pod marką British Airways, do których należy samolot, zapowiedziały śledztwo w sprawie wyjaśnienia przyczyn wypadków.

 

Źródło: The Guardian, Reuters, Sky News, tvn24
0 0 votes
Article Rating