Belo Horizonte, brazylijskie miasto znane z architektonicznych perełek Oskara Niemeyera, znalazło się pod wodą. W ciągu godziny spadła tam równowartość 40 proc. miesięcznych opadów. Ulice tej ponad dwumilionowej metropolii zamieniły się w rwące rzeki.

Belo Horizonte, Brazylia - Ulice dwumilionowego miasta zamieniły się w rwące rzeki -5

Do intensywnych opadów w Belo Horizonte doszło we wtorek po południu 27 października. Miasto leży w południowo-wschodniej części Brazylii i jest ważnym ośrodkiem gospodarczo-kulturowym kraju.

 

Krótko, ale intensywnie

W ciągu godziny tylko w jednej dzielnicy Venda Nova spadło 58 l/mkw. deszczu. To tam woda porwała pojazdy i ciągnęła je przez dwupasmowe ulice. Straż pożarna miała pełne ręce roboty, wydobywając z samochodów kierowców i pasażerów.

– Było jak w scenariuszu wojennym. Wiele osób płakało, krzyczało, wiele zostało rannych. Był totalny chaos – opowiadali świadkowie zdarzenia.
Cztery godziny po opadach woda zaczęła opadać, na ulicach pozostawały błoto, śmieci i rozrzucone auta.
Belo Horizonte, Brazylia - Ulice dwumilionowego miasta zamieniły się w rwące rzeki -2 Belo Horizonte, Brazylia - Ulice dwumilionowego miasta zamieniły się w rwące rzeki Belo Horizonte, Brazylia - Ulice dwumilionowego miasta zamieniły się w rwące rzeki -9 Belo Horizonte, Brazylia - Ulice dwumilionowego miasta zamieniły się w rwące rzeki -8 Belo Horizonte, Brazylia - Ulice dwumilionowego miasta zamieniły się w rwące rzeki -7 Belo Horizonte, Brazylia - Ulice dwumilionowego miasta zamieniły się w rwące rzeki -6 Belo Horizonte, Brazylia - Ulice dwumilionowego miasta zamieniły się w rwące rzeki -4 Belo Horizonte, Brazylia - Ulice dwumilionowego miasta zamieniły się w rwące rzeki -3
0 0 votes
Article Rating