Szczątki samolotu birmańskiej armii ze 120 osobami na pokładzie, który zaginął w środę po południu, „odnaleziono na morzu” – poinformowały władze birmańskie.

– Szczątki samolotu odnaleziono na morzu” w odległości 218 km od miasta Dawei na południowym wschodzie Birmy – powiedział agencji AFP przedstawiciel birmańskiego lotnictwa wojskowego Naing Lin Zaw.

Ponad sto osób na pokładzie

„Łączność została utracona nagle, ok. godziny 13.35 (9.05 czasu warszawskiego)” – poinformował chwilę przedtem na Facebooku szef armii gen. Min Aung Klaing. Sprecyzował, że na pokładzie było 106 żołnierzy i członków rodzin, a także 14 członków załogi. Źródła lotniskowe podawały wcześniej, że na pokładzie było 116 osób.

Kontakt z samolotem utracono 29 minut po starcie, gdy przelatywał nad Morzem Andamańskim w pobliżu regionu Dawei. Wcześniej wystartował z miasta Myeik w południowej części kraju, gdzie znajdują się bazy wojskowe, skąd zabrał do Rangunu wojskowych i ich rodziny.

– Tego typu loty są organizowane dla rodzin wojskowych dwa razy w tygodniu. Sądzimy, że doszło do wypadku z powodów technicznych, pogoda była dobra – podało źródło na lotnisku.

Chiński samolot Y-8-200F został kupiony w marcu 2016 roku i miał wylatanych 809 godzin. Transportował także 2,4 ton towarów. Maksymalnie może zabrać na pokład 200 osób.

0 0 votes
Article Rating