W Birmingham w środkowej Anglii doszło w nocy z soboty na niedzielę 5/6 września do ataków z użyciem noża, w wyniku których jedna osoba nie żyje, a dwie kolejne są ciężko ranne. Jak poinformował burmistrz hrabstwa metropolitalnego West Midlands Andy Street, wygląda na to, że ataki były ze sobą powiązane.

„Możemy potwierdzić, że dzisiaj (6 września) po północy zostaliśmy poinformowani o atakach z użyciem noża w centrum Birmingham” – przekazała w oświadczeniu policja metropolitalna West Midlands. Jak dodano w komunikacie, w wyniku zdarzenia zginął jeden mężczyzna, a siedem osób odniosło rany, z czego dwie – kobieta i mężczyzna – są w stanie ciężkim. Policja prowadzi dochodzenie pod kątem popełnienia morderstwa.

Do ataków doszło na przestrzeni dwóch godzin w czterech różnych miejscach, popularnych wśród młodych ludzi w centrum miasta, w części, gdzie znajduje się dużo barów i klubów. Jak poinformowano, służby medyczne pojawiły się na miejscu po zgłoszeniu ataków, by zapewnić pomoc wszystkim ranionym osobom.

„Nie byłoby właściwe spekulować nad powodami ataku”

Burmistrz hrabstwa metropolitalnego West Midlands Andy Street, cytowany przez agencję Reutera, przekazał, że ataki, do których doszło w okolicach Hurst Street w centrum miasta, prawdopodobnie są ze sobą powiązane, choć nie jest jasne, co mogło kierować sprawcą.

„Na tak wczesnym etapie badania sprawy, nie byłoby właściwe spekulować nad powodami ataku” – oświadczyła policja.

Brytyjski nadawca BBC, powołując się na świadka wydarzeń, przekazał, że w okolicach miejsca, w którym rozegrały się nocne wydarzenia, widziano wcześniej grupę bijących się ludzi.

Średniej siły oddziaływania magnetyczne wystąpią między 5-7 września ze szczytami 6 i 7 września

 

 

 

ŹródłoPAP, Reuters
0 0 votes
Article Rating