Koncern BMW zapowiedział w środę wezwanie do serwisów ponad 300 tysięcy samochodów z serii 1, serii 3, Z4 i X1 na naprawy fabryczne po śledztwie dziennikarskim, które wykazało ryzyko niebezpiecznych problemów z utratą zasilania – poinformowała telewizja BBC.

Niemiecki koncern podjął decyzję ze względu na rosnące obawy dotyczące niekontrolowanej utraty zasilania w niektórych modelach z wymienionych serii, wyprodukowanych pomiędzy marcem 2007 roku, a sierpniem 2011 roku.

 

Tysiące pojazdów

W ubiegłym roku BMW wezwało ponad 36,4 tys. pojazdów z silnikiem benzynowym po tym, gdy w grudniu 2016 roku doszło do śmiertelnego wypadku.

Zginął wtedy kierowca samochodu, próbującego ominąć BMW, które nagle się zatrzymało. W wypadku tym doszło w BMW do zwarcia, które stało się przyczyną wyłączenia silnika i świateł stop.

Po śledztwie dziennikarzy telewizyjnych programu o prawach konsumentów, BBC Watchdog, koncern BMW przyznał jednak, że problem może dotyczyć większej grupy samochodów, także tych napędzanych silnikami dieslowskimi. Firma wystosowała także wezwanie do ich natychmiastowego przeglądu kontrolnego.

 

Problemy z zasilaniem

W przekazanym stacji BBC oświadczeniu BMW zaznaczyło, że „uznaje, iż mogło dojść do podobnych problemów z zasilaniem w samochodach, które nie były objęte oryginalnym odwołaniem” i poinformowało, że „dobrowolnie rozszerzyło” wezwanie do kontroli.

Jednocześnie koncern zapowiedział, że zostanie stworzona specjalna infolinia, na którą będzie można się zgłosić w celu omówienia wizyty kontrolnej. Firma będzie także aktywnie kontaktować się z właścicielami samochodów objętych środową decyzją.

 

 

 

0 0 votes
Article Rating