Południe Brazylii dotknęła powódź. Żywioł dotknął ponad 40 tysięcy ludzi. Na południu kraju pod wodą znalazło się 61 miejscowości.

Brazylia - Pod wodą znalazło się 61 miejscowości na południu kraju -2

Woda zalała 61 miejscowości w stanie Rio Grande do Sul w południowej Brazylii. Żywioł dotknął ponad 40 tysięcy ludzi. Tysiące ludzi musiało opuścić swoje domy.

Ewakuowani mieszkańcy

Poważnie zalane zostało miasto Alvorada. Większość jego mieszkańców zostało ewakuowanych.

– Moja mama zostanie u mnie, a później u mojego kuzyna do czasu, gdy poziom wody nie spadnie – powiedział Christian, który przyszedł z pobliskiego miasteczka aby pomóc swojej matce.

Powódź zaskoczyła mieszkańców, dlatego niektórzy mówią, że straty będą ogromne. Niektórzy za wszelką cenę chcą opuścić miasto na zawsze.

– Planujemy sprzedać dom, nawet za połowę ceny – powiedział Adao, mieszkaniec Alvorada.

Brazylia - Pod wodą znalazło się 61 miejscowości na południu kraju -1

Ulewny deszcz

Do powodzi, która dotknęła Rio Grande do Sul, przyczyniły się jednostajne opady deszczu w pierwszej połowie lipca. Lokalnie meteorolodzy przewidują, że opady deszczu dadzą się jeszcze we znaki mieszkańcom południowej Brazylii w nadchodzących dniach.

 Brazylia - Pod wodą znalazło się 61 miejscowości na południu kraju -10 Brazylia - Pod wodą znalazło się 61 miejscowości na południu kraju -9 Brazylia - Pod wodą znalazło się 61 miejscowości na południu kraju -8 Brazylia - Pod wodą znalazło się 61 miejscowości na południu kraju -7 Brazylia - Pod wodą znalazło się 61 miejscowości na południu kraju -6 Brazylia - Pod wodą znalazło się 61 miejscowości na południu kraju -5 Brazylia - Pod wodą znalazło się 61 miejscowości na południu kraju -4 Brazylia - Pod wodą znalazło się 61 miejscowości na południu kraju -3
0 0 votes
Article Rating