Uderzyła z wielkim hukiem w ziemię, wywołując początkowo panikę wśród mieszkańców wsi. Szybko jednak tajemnicza kula z nieba stała się atrakcją przyciągającą ludność stanu Maranhao na północy Brazylii.

Tajemniczy obiekt o średnicy ok. 1 metra i wadze ok. 30 kg spadł 22 lutego na na jedną ze wsi koło miasta Anapurus. Jak opowiada Jose Valdir Mendes, wcześnie rano ok. godz. 6 usłyszał potężny huk koło swojego domu. Przestraszył się i zakazał żonie wychodzić z domu. On sam jednak w końcu wyszedł – zwyciężyła ciekawość. W swoim sadzie znalazł zagadkowy obiekt.

Część satelity?

Metalowa kula ma jeden niewielki otwór i w środku jest wypełniona jakąś masą. Na szczęście, upadając na ziemię, kula nie wyrządziła żadnych szkód. W ziemi pozostał tylko duży lej.
Wieść o tajemniczej kuli szybko obiegła okolicę. Do wsi zaczęli zjeżdżać okoliczni mieszkańcy, robiąc sobie przy metalowym obiekcie zdjęcia.
Zdaniem cytowanego przez lokalną gazetę „O Imparcial”, prof. Maxa Mauro Garreto, to jakaś część satelity. Podobnie uważa meteorolog z Narodowego Instytutu Badań Kosmicznych Pedro Costa.

Kula z Namibii

Obiekt o podobnym kształcie, ale mniejszy, spadł w listopadzie w afrykańskiej Namibii, w regionie Omusati.
Świadkowie zdarzenia mówili, że tuż przed znalezieniem tajemniczego obiektu słyszeli przeraźliwy huk. 6-kilogramowa kula wyglądała na kosmiczny śmieć, jednak żadna agencja kosmiczna się do niego nie przyznała.

Źródło: thesun.co.uk, rt.com, newsru.com, tvn24.pl
0 0 votes
Article Rating