Często ziemię odwiedzają kosmiczni nieporządani, niosące grozę i strach goście. Z reguły spalają się w atmosferze i do ziemi dolatują bądź to w postaci pyłu, bądź jako okruchy niewielkich wymiarów. Tym razem było inaczej.

 Meteor, który rozświetlił wieczorne niebo nad Kanadą we wtorek wieczorem prawdopodobnie upadł w rejonie północnym  miejscowości  Battleford .

Ci którzy widzieli meteor wchodzący w  atmosferę ziemi o godz. 9.45pm, opisują go jako smugę  lub jasny błysk światła na niebie.

„Spojrzałem na wschód i zobaczyłem  ogromna kule ognia lecącego z nieba. W przedniej części była pomarańczowo żółta, pośrodku czerwona, a na końcu zielono czerwony ogon”, powiedział naoczny świadek Shane Taylor.

Alan Hildebrand, profesor na wydziale nauk o ziemi na uniwersytecie w Calgary potwierdził: „ Ten widziany na niebie błysk to był meteor,  jego lot był obserwowany przez obserwatoria w miejscowości Calgary i Lucky Lack”

Hildebrand oszacował wagę meteorytu na ok 100kg i stwierdził, ze rozpadł się po uderzeniu w ziemie. „Do chwili obecnej nie zlokalizowaliśmy miejsca uderzenia” dodał.

 

Żródło RSOE EDIS
0 0 votes
Article Rating