Australijska łowczyni węży udostępniła relację na żywo na portalu społecznościowym. Co na niej widać? Coś, czego mieszkańcy domu w australijskim mieście Brisbane, na pewno nigdy nie zapomną.

Na nagraniu widać bowiem dwa pytony dywanowe, które walczyły w sypialni. Gady spadły – dosłownie – z sufitu domu na przedmieściach australijskiego miasta Brisbane. Najprawdopodobniej walczyły na dachu i wpadły przez otwór do wnętrza budynku.

Wezwanie wpłynęło w niedzielny wieczór.

– Para była trochę niegrzeczna – mówiła podczas relacji na żywo Lana Field, jedna z lokalnych łowczyń węży. – Przepchnęły się przez sufit i zrobiły trochę bałaganu – opowiadała.

Zacięta walka

Na nagraniu widać, jak gady walczą w pobliżu sypialnianej szafy. Obracają się wokół siebie, a nawet rzucają sobą o podłogę. Węże te, jak na australijskie warunki, były stosunkowo niewielkie. Miały około półtora metra długości.

Jaka była jednak przyczyna takiego zachowania? Samce, które tropią zapach samicy, często walczą, aby pokazać, który z nich jest silniejszy i bardziej zasługuje na względy wybranki.

– Mogą kontynuować walkę godzinami, dopóki któryś z nich nie będzie wyczerpany – mówiła Field.

Te dwa samce zostały jednak bezpiecznie wyniesione do pobliskiego lasu, gdzie zapewne spędzą kolejne godziny na walce.


 

 

 

Źródło: USToday.com, news.com.au, tvnmeteo

 

 

0 0 votes
Article Rating