Rodzice uczniów jednej ze szkół z amerykańskiego stanu Georgia otrzymali prośbę o zaakceptowanie możliwości stosowania nowej kary wobec ich dzieci. Niegrzeczni uczniowie mają być dyscyplinowani drewnianą deską. Jak poinformował dyrektor placówki, zgodzili się na to rodzice co trzeciego dziecka w szkole.

The Georgia School of Innovation and Classics w mieście Hephzibah zwróciła uwagę mediów, po tym jak przesłała rodzicom regulamin, w którym przedstawiona została nowa-stara forma kary wobec uczniów. Mają być bici deską.

Kara ma obowiązywać od przedszkola do dziewiątej klasy. Polegać ma na uderzaniu dzieci deską w tylną część ciała. W czasie jej wykonywania, dzieci będą trzymać ręce na kolanach lub na biurku.

Na stosowanie kar cielesnych wobec swoich dzieci muszą wyrazić zgodę rodzice. Dyrektor szkoły, Jody Boulineau, w rozmowie z telewizją WRDW poinformował, że około setki rodziców odesłało wypełnione formularze, z czego jedna-trzecia wyraziła zgodę na stosowanie tej metody.

– W tej szkole dyscyplinę traktujemy bardzo poważnie – powiedział Boulineau. – Był czas, kiedy kary cielesne były normą w szkołach i nikt nie miał z tym problemu – dodał.

Zasady stosowania kary

Regulamin szkoły wyjaśnia, kiedy uczniowie będą bici.

„Kiedy (wskutek złego zachowania – red.) uczeń zostanie odesłany z sali lekcyjnej, członek administracji szkoły porozmawia o naruszeniu regulaminu i powiadomi rodziców. Przy drugim upomnieniu może być zastosowana kara niecielesna. Wtedy też uczeń zostanie poinformowany o możliwych uderzeniach. Po trzecim upomnieniu uczeń dostanie trzy klapsy deską” – napisano w komunikacie.

Wszystkie trzy etapy mają odbywać się za zamkniętymi drzwiami.

Urządzenie ma mieć ponad 60 centymetrów długości, 15 cm szerokości i prawie 2 cm grubości. Jak podkreśla dyrektor, to jedyne narzędzie, które będzie używane.

 

Reakcje rodziców

Jody Boulineau poinformował, że reakcje rodziców są zróżnicowane. Od „świetnie, cieszymy się, że to się znowu dzieje. Nigdy nie powinni wycofać tego ze szkół”, po „o mój Boże, nie mogę uwierzyć, że to robicie”.

 

Stara metoda

Bicie deską to kara, która już kiedyś była stosowana w amerykańskich szkołach. Pozostaje legalna w 19 stanach USA.

 

0 0 votes
Article Rating