Szwedzka policja aresztowała 59-letnią kobietę podejrzaną o to, że przez kilka lat przetrzymywała w zamknięciu trzy dorosłe córki. Jak podaje szwedzki tabloid „Expressen”, do interwencji doszło po tym, jak jednej z kobiet udało się na chwilę wydostać z mieszkania i przekonać sąsiada, by powiadomił policję.

Bromolla, Szwecja - Przez wiele lat matka trzymała w zamknięciu 3 dorosłe córki

– Otrzymaliśmy zgłoszenie od zaniepokojonego mieszkańca, który twierdził, że w okolicy jest osoba, która od wielu lat przetrzymuje w zamknięciu trójkę dzieci – wyjaśniła w rozmowach z mediami rzeczniczka miejscowej policji.

W czwartek aresztowano 59-letnią kobietę. Jak donoszą lokalne media, jej córki są w wieku 23, 24 i 32 lat. Rzeczniczka policji poinformowała, że matka ograniczała ich wolność przez „dobrych kilka lat”. Szwedzkie media donoszą, iż kobiety mogły być przetrzymywane wbrew własnej woli nawet przez dekadę.

 

Spokojne miasteczko

Do zdarzenia doszło w spokojnym miasteczku Bromolla, które liczy zaledwie 8 tys. mieszkańców.

– Niczego nie podejrzewałam, sąsiedzi rzadko tu ze sobą rozmawiają – mówiła w rozmowie z dziennikarzami „The Local” jedna z mieszkanek, 85-letnia Ingrid Nordstedt. – Nigdy nie mieliśmy żadnych problemów, żyło się bardzo spokojnie. To dla nas kompletny szok – dodała.

– Nie wierzę w to, co się stało – podkreślała 28-letnia Hanna Persson. – Nigdy nie zauważyłam niczego niepokojącego. Myślałam, że mieszka tam po prostu starsza kobieta. Kiedy mijałam jej drzwi, zawsze było bardzo cicho – wspominała.

W rozmowie z „Expressen” jeden z sąsiadów dodał z kolei, że okna mieszkania zawsze zasłaniały żaluzje. Jak zapewniają urzędnicy, kobieta regularnie płaciła czynsz, a jej zachowanie nie dawało powodów do niepokoju. Rodzina do tego mieszkania wprowadziła się zaledwie dwa lata temu, ale jak donoszą szwedzkie media, kobiety były przetrzymywane przez matkę już dużo wcześniej.

Tabloid „Expressen” poinformował, że matka starała się ukryć córki przed ojcem. Początkowo często zmieniała miejsce zamieszkania, by przed nim uciec. W rozmowie z dziennikarzami mężczyzna, który twierdzi, iż jest ojcem więzionych kobiet, powiedział, że szukał ich od 17 lat.

matka, przetrzymywała, w zamknięciu, córki, Szwecja, Bromolla, mother, detained, confined, daughter, Sweden.
0 0 votes
Article Rating