Dwa pociągi pasażerskie zderzyły się w piątek w mieście Rafz ok. 35 km na północ od Zurychu. Rannych zostało pięć osób podróżujących pociągami, wśród nich jeden z maszynistów. W obu składach było w sumie ponad 100 osób.

Wagony wyskoczyły z torów, ale nie przewróciły się

Wagony wyskoczyły z torów, ale nie przewróciły się

Szwajcarski dziennik „Neue Zuercher Zeitung” podaje, że do zdarzenia doszło na stacji kolejowej Rafz ok. godz. 6.45. Zderzyły się pociąg dużych prędkości z Zurychu do Stuttgartu i pociąg podmiejski.

Świadek powiedział dziennikowi „20 Minuten”, że jeden ze składów najechał na drugi od tyłu.

Kilka wagonów „wyskoczyło” z torów, ale nie przewróciło się – podają lokalne media. Wykolejeniu miało ulec w sumie pięć wagonów, w tym lokomotywa jednego ze składów.

Oba pociągi – jak powiedział anonimowo pracownik kolei – są „mocno zniszczone” ale załoga składów zdołała ewakuować pasażerów.

Kabina maszynisty jest zniszczona

Kabina maszynisty jest zniszczona

Są ranni

Policja podaje, że rannych zostało pięć osób, w tym maszynista jednego ze składów. Wcześniej informowano o ok. 50 osobach z obrażeniami.

– Jest poważnie, mamy rannych – mówiła chwilę po wypadku rzeczniczka policji agencji AFP. Na miejscu od razu zjawiły się karetki pogotowia i straż pożarna. Linia kolejowa pomiędzy miastami Bulach i Schaffhouse jest zablokowana.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wypadku.

Rafz, Szwajcaria - Zderzyły się dwa pociągi 35 km na północ od Zurychu

 

Źródło: PAP, tvn24
Rafz, Szwajcaria, zderzyły się pociągi, Switzerland, trains collided.
0 0 votes
Article Rating