W Stanach Zjednoczonych sztorm Jonas spowodował potężne śnieżyce i przyczynił się do śmierci ponad 20 osób, a do UK – przyniesie dużo deszczu.

W UK oczekują na sztorm Jonas

W UK oczekują na sztorm Jonas

W związku z przewidywanym uderzeniem sztormu, Met Office wydało ostrzeżenia dla Walii, Szkocji i hrabstw w północno-zachodniej Anglii. Nie ma co się dziwić, bo Jonas to groźny przeciwnik – w Stanach Zjednoczonych spowodował potężne śnieżyce. W konsekwencji opadów zmarło ponad 20 osób, a w pokrytym białym puchem Nowym Jorku zapanował komunikacyjny chaos.

A co Jonas będzie wyrabiał w UK? Według meteorologów przyniesie sporą ilość opadów. Szacuje się, że w przeciągu najbliższych kilku dni – zwłaszcza w Walii, zachodniej Szkocji i północno-zachodniej Anglii – spadnie od 5 do nawet 20 centymetrów deszczu. Dodatkowo, nadchodzący od strony Atlantyku sztorm sprawi, że w Wielkiej Brytanii znowu zrobi się bardzo wietrznie.

Jak na razie Brytyjczycy cieszą się ładną pogodą

Jak na razie Brytyjczycy cieszą się ładną pogodą

Uderzenie Jonasa nastąpi we wtorek w godzinach popołudniowych. Jak przewidują specjaliści Met Office – będzie to atak silny, ale krótkotrwały. We środę sytuacja pogodowa zacznie wracać do brytyjskiej normy, a temperatura sięgnie nawet 15 stopni Celsjusza.

Sztorm Jonas w Stanach Zjednoczonych poczynił ogromne szkody

 

Źródło: topmejt.co.uk
0 0 votes
Article Rating