Niemal półtora metra sięgała woda na jednej z posesji w Brzezinach niedaleko Łodzi. „Auta zalane po dach, woda wdarła się do mieszkań” – relacjonuje w rozmowie z naszą reporterką jeden z mieszkańców miejscowości.

Brzeziny, Polska - Burze i ulewne deszcze, pozalewane domy i samochody 2

Tu jest zagłębienie terenu. Cała posesja jest w zagłębieniu terenu. Zawsze, kiedy sa większe opady, to woda tu spływa. Widać musiało być jej tak dużo, że kanał nie zdążył odprowadzić– mówi jeden z mieszkańców zalanej posesji. Tragedia, za każdym razem, jak jest większy deszczyk – Brzeziny są zalane –dodaje inny rozmówca.

Sytuacja po wielkiej burzy już się stabilizuje. Teraz już jest mało wody, wcześniej sięgała do pasa – mówi mieszkaniec Brzezin.

Krajowa „72”, która przebiega przez miasto i była zalana – została już udrożniona. Strażacy wypompowują wodę z coraz większej liczby piwnic.

Brzeziny, Polska - Burze i ulewne deszcze, pozalewane domy i samochody 3

Brzeziny, Polska - Burze i ulewne deszcze, pozalewane domy i samochody 1

 

Brzeziny, Polska - Burze i ulewne deszcze, pozalewane domy i samochody 4 Brzeziny, Polska - Burze i ulewne deszcze, pozalewane domy i samochody 5 Brzeziny, Polska - Burze i ulewne deszcze, pozalewane domy i samochody 6

 

Źródło: rmf24, tvn24
Brzeziny, Polka, podtopienia, burza, ulewny desz.
0 0 vote
Article Rating