Przez miasto Charlotte w Karolinie Północnej przeszła potężna burza. Porywisty wiatr przewracał awionetki i niszczył hangary. Straty są poważne.

Wyjątkowo silny i porywisty wiatr, który towarzyszył burzom i tornadom przechodzącym przez region, zniszczył co najmniej cztery samoloty. Uszkodził również kilka samochodów i budynków znajdujących się w okolicy miejscowego lotniska. Świadkowie relacjonują, że wszystko działo się bardzo szybko i jedyne co widzieli, to ogromna ściana deszczu.

Burze i tornada, które przeszły przez miasto Charlotte, spowodowały podtopienia domów. Podjęto decyzję o zamknięciu szkół.

Straty są duże

Meteorolodzy z National Weather Service w Południowej Karolinie stwierdzili, że są „niemalże pewni”, że tornada pojawiały się w kilku regionach stanu.

Dziesiątki tysięcy gospodarstw w stanie Karolina Północna zostały pozbawione prądu. Konary drzew, upadając na linie energetyczne, spowodowały duże zniszczenia w hrabstwach Surry, Alleghana, Wilkes i Montgomery. W hrabstwie Spartanburg tornado doprowadziło do licznych wypadków drogowych.

 

Źródło: CNN, APTN, tvnmeteo
0 0 votes
Article Rating