W wyniku strzelaniny w Charlotte w Karolinie Północnej w poniedziałek nad ranem 22 czerwca zginęły co najmniej dwie osoby. Wiele innych zostało rannych, między innymi po potrąceniu przez auta, którymi ludzie uciekali z miejsca zdarzenia.

Jak donosi lokalna filia telewizji CBS, według policji do strzelaniny w Charlotte w Karolinie Północnej doszło po zgłoszeniu potrącenia przechodnia przez samochód. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, na ulicach były setki ludzi – wcześniej odbywała się tam impreza, na ziemi leżały balony.

Chaotyczna ucieczka z miejsca zdarzenia i kolejni ranni

Wkrótce po przyjeździe policji ktoś zaczął strzelać. Pociski zraniły dziewięć osób, w tym co najmniej dwie śmiertelnie. Pozostałe siedem osób przetransportowano do szpitali.

Opublikowane w mediach społecznościowych nagranie z incydentu pokazuje uciekających w panice ludzi, a w tle słychać strzały z broni automatycznej. W wyniku powstałego chaosu kolejnych pięć osób zostało później potrąconych przez jadące ulicą samochody, którymi ludzie uciekali z miejsca zdarzenia.

Na miejsce przyjechało 20 radiowozów policji, a także strażacy i służby medyczne.

Według policji strzelać mogła więcej niż jedna osoba. Motywy i tożsamość sprawców są na razie nieznane.

Silne oddziaływania magnetyczne wystąpią od 21-24 czerwca, ze szczytami 22 i 23 czerwca

 

ŹródłoPAP, CBS
5 1 vote
Article Rating