Trwające w Indiach od ponad dwóch tygodni opady, spowodowały powódź na południu kraju. Zalanych jest wiele budynków, w tym jeden ze szpitali.

An aerial view of flood affected areas of Chennai

Ulewne deszcze wciąż nękają miasto Ćennaj, w stanie Tamil Nadu, na południu Indii. W poniedziałek 23 listopada, trwające od ponad dwóch tygodni opady, spowodowały powodzie i podtopienia.Woda uszkodziła wiele budynków mieszkalnych i samochodów. Zalany został także szpital w Chrompet.

Chennai, Indie - W ciągu doby spadło 970 lmkw deszczu -2

300 procent opadów

We wtorek 24 listopada w mieście Ćennaj odnotowano 970 l/mkw. deszczu. To ponad 300 procent normalnych opadów przewidywanych na cały listopad. Zamknięto w związku z tym okoliczne szkoły. Prognozy przewidują solidne opady aż do końca weekendu.

Wszystkiemu winne monsuny

Co roku, w okresie przejściowym, pomiędzy monsunem letnim a zimowym, w Indiach występują cyklony, którym towarzyszą ulewne deszcze. Monsun letni ustępuje w okolicach września, a pod koniec października południowo-wschodnie wybrzeże kraju jest nękane przez siły przyrody.

Powodzie nawiedzające Indie zawsze sieją zniszczenie. Najczęściej występują one na południu kraju. Jednak największa z powodzi ostatnich lat wystąpiła w 2013 roku na północy, na terenach przyległych do Nepalu. Jest to jeden z najgęściej zaludnionych obszarów na świecie. Śmierć poniosło wtedy prawie 6 tys. osób.

 Chennai, Indie - W ciągu doby spadło 970 lmkw deszczu -6 Chennai, Indie - W ciągu doby spadło 970 lmkw deszczu -5 Chennai, Indie - W ciągu doby spadło 970 lmkw deszczu -4 Chennai, Indie - W ciągu doby spadło 970 lmkw deszczu -3
0 0 votes
Article Rating