Część Chińczyków od kilku dni zmaga się ze śnieżycami. Miejscami utworzyły się ponad metrowe warstwy białego puchu. Pojawiły się utrudnienia komunikacyjne, szczególnie na lotnisku w miejscowości Altay.

chiny-bardzo-duze-opady-sniegu-wystepuja-w-regionie-xinjiang-1

Od kilku dni chiński region autonomiczny Sinciang (Xinjiang) w północno-zachodniej części kraju nawiedzają ogromne śnieżyce. Pogoda daje się we znaki mieszkańcom oraz zwierzętom. Bydło na pastwiskach marznie i grzęźnie w śniegu.

Metr śniegu

W miejscowości Altay śnieg zaczął padać 10 listopada. Od tygodnia sypie tam niemalże bezustannie. Warstwa białego puchu sięga 76 centymetrów, a w górskich regionach przekracza metr. Takie warunki pogodowe znacznie wpłynęły na ruch uliczny. Lokalne władze wysłały na ulicę pługi i posypywarki, żeby udrożnić ruch.

chiny-bardzo-duze-opady-sniegu-wystepuja-w-regionie-xinjiang-2

Odwołano loty

Problemy pojawiły się również na lotnisku w Altay. Z uwagi na zamarznięty pas startowy w ciągu kilku dni odwołano loty. Pracownicy usuwali niebezpieczny lód z płyty i dopiero w środę wieczorem udało się przywrócić ruch na lotnisku.

Generated by  IJG JPEG Library

Generated by IJG JPEG Library

Będzie zimno

Według meteorologów śnieżyce ustaną w piątek. Jednak nadal będzie zimno. Miejscami temperatura może spadać do -20 st. C.

0 0 vote
Article Rating