Między 21, a 30 listopada wystąpi kilka cykli magnetycznych, które nałożą się na siebie i mogą wywołać kolejny wzrost aktywności sejsmicznej i wulkanicznej w trzech nasileniach. W celu wyjaśnienia pewnej kwestii, zaznaczam, że wyliczenia bazują na moich własnych algorytmach i pomiarach, których dokonuję w Głogowie. Narzędzia analityczne, których zrzuty ekranowe wykorzystywane w tym artykule, również sam tworzę. Algorytmy cały czas są przeze mnie dopracowywane, największą trudnością jest precyzyjne określenie możliwych trzęsień ziemi, które taki cykl magnetyczny wywoła oraz ich lokalizacji. Dlatego największą precyzję uzyskuje się już na początku cyklu, gdzie widać reakcje wulkanów i pojawiają się pierwsze wstrząsy.

trzesienia-ziemi

Pierwsze słabsze zaburzenie pola geomagnetycznego wystąpi w dniach 22, 23 listopada, kolejne o wiele silniejsze między 25-27 listopada i ostatnie 29-30 listopada.

Jak już wcześniej wspominałem, poziom lawy w wulkanie Kilauea jest w korelacji z energią drgań magnetycznych w osi pionowej, z trzęsieniami ziemi i aktywnością wulkanów.
Poziom lawy w wulkanie Kilauea po ostatnim pełnym cyklu magnetycznym spadł o kilkadziesiąt metrów, kolejny wzrost powinien nastąpić już za kilka dni.

 

Aktywność sejsmiczna 9-16 listopada, o której pisałem

Na poniższym wykresie widać cały poprzedni cykl, gdzie wzrost aktywności sejsmicznej wystąpił zgodnie z wyliczeniami na początku, w środku i na końcu cyklu. Na początku cyklu wystąpił silny wstrząs miedzy innymi w Japonii, na końcu cyklu wystąpiło również kilka silnych wstrząsów, a w środku, czyli 13 listopada wystąpiło silne trzęsienie ziemi w Nowej Zelandii.

energia-drgan-magnetycznych-2016-11-17-11d-z

Rejonami najbardziej narażonymi są: Włochy, GrecjaJaponia, Nowa Zelandia, kolejne rejony to Chile, Nepal, MjanmaPapua Nowa Gwinea oraz okolice miasta Stillwater w Oklahomie w USA, gdzie występuje dużo wstrząsów sejsmicznych, a ostatnio wystąpił silny wstrząs.

 

Poniżej znajduje się lista trzęsień ziemi od magnitudy 5.5, które wystąpiły od 7 listopada do dziś.

trzesienia-ziemi-2016-11-07-18

Między Meksykiem, a Gwatemalą znów występuje dużo głębokich trzęsień ziemi, co jest bardzo niepokojące i może być związane z uskokiem San Andreas.

Trzęsienia ziemi 2016.11.09-18 od magnitudy 4.5

Trzęsienia ziemi 2016.11.09-18 od magnitudy 4.5

 

trzesienia-ziemi-2016-11-09-18-2

 

Przypominam, za tydzień, 21 listopada na wprost Ziemi znajdzie się ogromna dziura koronalna, która wywoła silną burzę geomagnetyczną

 


Więcej informacji można znaleźć na Forum.LosyZiemi.pl


 

SMS3

Działa już System Ostrzeżeń SMS, można bezpłatnie zapisać się do usługi SOSms i otrzymywać ostrzeżenia o możliwości wystąpienia trzęsień ziemi, burz geomagnetycznych i wielu innych zagrożeń. Usługa dostępna jest na razie tylko dla telefonów z polskiej strefy numeracyjnej.

 

Zabraniam kopiowania oraz przetwarzania zamieszczonych przeze mnie informacji bez mojej wiedzy i zgody.
Podstawa prawna: Dz. U. 94 nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 nr 43 poz. 170

Źródło: LosyZiemi.pl
0 0 vote
Article Rating