W Chinach ogłoszono pomarańczowy alert pogodowy. Nad Regionem Autonomicznym Xinjiang Uygur przechodzi fala upałów. W piątek w Turpanie termometry wskazały 43 st.C.

Temperatura

Władze Turpan w Regionie Autonomicznych Xinjiang Uygur w zachodnich Chinach wydały pomarańczowy alert pogodowy w związku z upałami, jakie nawiedziły ten obszar. W piątek, 3 lipca, termometry w cieniu wskazywały 43 st. C.- Wydaliśmy pomarańczowy alert pogodowy w piątek; to piąty alert tego typu w tym roku – powiedział Hu Shuangguan, dyrektor Biura Meteorologicznego w Turpanie.

 

Kulminacyjny moment upałów

Według meteorologów szczyt upałów zostanie osiągnięty jeszcze podczas tego weekendu.

W piątek najwyższa temperatura została odczytana w oddalonych o 40 km od Turpanu Górach Flaminga. Termometry wskazywały tam aż 58 st. C. Malownicze góry składają się głównie z czerwonych piaskowców. Jest to najbardziej upalne miejsce w Chinach i jeden z najgorętszych obszarów na świecie.

 

W lecie zawsze jest tu gorąco

Temperatura w Turpanie jest zawsze bardzo wysoka w lecie, a mieszkańcy miasta mają swoje sposoby na przetrwanie upałów.

– Turpan jest zawsze bardzo gorący. Urodziliśmy się tutaj i wychowaliśmy, dość dobrze znosimy taką temperaturę. Kiedy jednak jest tak gorąco, że słońce niemiłosiernie przypieka, to jemy zmrożonego arbuza, pijemy zimny jogurt i chowamy się w cieniu w godzinach popołudniowych – powiedział mieszkaniec Turpanu.

0 0 votes
Article Rating