Nowa atrakcja turystyczna w Chinach została zbudowana nad przepaścią. Od spojrzenia 200 metrów w dół niektórym kręci się w głowie i potrzebują pomocy specjalnych asystentów. Do przejścia jest prawie pół kilometra. Otwarty właśnie w chińskiej prowincji Hebei szklany most jest najdłuższym tego typu obiektem na świecie.

To atrakcja tylko dla odważnych. Szklana konstrukcja, która powstała w chińskiej prowincji Hebei, ma 488 metrów długości i jest najdłuższym tego typu obiektem na świecie. Widoki z mostu zapierają dech w piersiach, ale od znajdującej się pod nim ogromnej przepaści niektórym ze strachu nogi odmawiają posłuszeństwa.

Takim osobom w przejściu na drugą stroną pomagają specjalni asystenci.

Turystyczna atrakcja

– Przeszliśmy od początku mostu do jego środka. Kiedy spojrzeliśmy w dół, okazało się, że podłoga jest całkowicie przejrzysta a do dna przepaści było około 200 metrów. To robi wrażenie. Nie żałujemy wspinaczki. Było warto zobaczyć to na własne oczy – mówi jeden z turystów, który przemierzył most.

Most jest w stanie utrzymać ciężar nawet 3 tysięcy ludzi. Jednak, aby zapewnić 100-procentowe bezpieczeństwo, organizatorzy przeprawy wpuszczają turystów stopniowo. – Jednocześnie jest to maksymalnie 600 osób – zapewnia Yang Shaobo, wiceszef Hebei Bailu Group i dodaje, że pracownicy obsługi pilnują obu wejść i prawidłowej liczby ludzi. – Most codziennie sprawdzają też inżynierowie. To naprawdę bezpieczny most – podkreśla Shaobo.

 

 

 

 

Źródło: tvn24bis.pl
0 0 votes
Article Rating