Na zdjęciu opublikowanym w przez oficjalną chińską agencję prasową Xinhua widać turystę kurczowo trzymającego się balustrady mostu, podczas gdy w naruszonej podłodze brakuje części dużych szklanych paneli.

Według chińskich mediów „niebezpieczna sytuacja” miała miejsce w piątek 7 maja na zawieszonym 100 metrów nad ziemią szklanym moście na górze Piyan w północno-wschodnich Chinach.

Na pomoc uwięzionemu turyście wysłano strażaków, ale ostatecznie samodzielnie przedostał się on w bezpieczne miejsce, kierując się wytycznymi przekazywanymi przez personel parku – podała Xinhua.

Po zejściu z mostu mężczyzna został przewieziony do szpitala na obserwację i udzielono mu wsparcia psychologicznego. Obecnie jest w „stabilnym stanie emocjonalnym i fizycznym” – poinformowały media.

Strefa turystyczna na górze Piyan została zamknięta, a w sprawie incydentu wszczęto dochodzenie – przekazały władze pobliskiego miasta Longjing.

Szacuje się, że w różnych częściach kraju zbudowano ponad 2,3 tysiąca szklanych mostów, zjeżdżalni i tarasów widokowych, których zadaniem jest przyciąganie żądnych przygód turystów.

W 2019 roku jedna osoba zginęła a sześć zostało rannych po upadku ze szklanej zjeżdżalni w regionie Kuangsi na południu Chin. Rok wcześniej władze prowincji Hebei zamknęły wszystkie 32 szklane atrakcje w celu przeprowadzenia inspekcji bezpieczeństwa – przypomina BBC.

 

 

Źródło: PAP
0 0 votes
Article Rating