Ulewy z silnym wiatrem nawiedziły gminę Chongqing w środkowej części Chin. Doszło do podtopień, wiatr powalił na drogi łącznie ponad 100 drzew. Opadom towarzyszył grad.

Niedzielne ulewy spowodowały zalanie mieszkań i sklepów, zostawiając uwięzionych tam ludzi do czasu przybycia straży pożarnej. W dystrykcie Yubei w poniedziałek 3 maja o godzinie 7 czasu lokalnego na 10 stacjach odnotowano opady przekraczające 100 litrów wody na metr kwadratowy.

Film z 4 maja.

W mieście Qiaozhuang pojawiły się obfite opady deszczu, którym towarzyszył grad. W niektórych miejscach jego zwały piętrzyły się na wysokość ponad pięciu centymetrów.

Powalone drzewa i zablokowany ruch na drogach

Na obszarze dystryktu Yubei wiatr powalił prawie 100 drzew. Na niektórych odcinkach jednej z krajowych dróg ruch był zablokowany.

Do podobnej sytuacji doszło na drodze ekspresowej pomiędzy gminą Chongqing a hrabstwem Linshui w sąsiedniej prowincji Syczuan. Runęło tam ponad 20 drzew.

W niedzielę informowałem o wichurach w mieście Nantong na wschodzie Chin, gdzie zginęło co najmniej 11 osób. Teraz na szczęście obyło się bez ofiar.

Nie tylko w Chinach jest taka pogoda. Poniżej film z 5 maja z Indonezji.

Tornado w uderzyło w Oman wczoraj 4 maja.

 

Poniżej zdjęcia z Chin.

0 0 votes
Article Rating