Zaledwie w kwadrans silna burza zdołała dokonać sporych zniszczeń w Osijeku na wschodzie Chorwacji. Ulewny deszcz zalał ulice, a silne porywy wiatru przewracały drzewa. Zniszczonych zostało kilka budynków i samochodów.

Potężna burza przeszła w sobotni wieczór przez Slawonię – krainę we wschodniej Chorwacji, położoną w międzyrzeczu Sawy i Drawy. Choć trwała zaledwie 15 minut, wyrządziła sporo szkód. Padało bardzo intensywnie – w ciągu 10 minut spadło 28 l deszczu na metr kwadratowy. 

„Myśleliśmy, że wybuchł pożar”

Szczególnie ucierpiało miasto Osijek. Woda zalała tam ulice, część z nich została zamknięta dla ruchu. W niektórych rejonach miasta spadł marznący deszcz. Opadom towarzyszył silny wiatr, który powalał drzewa i łamał gałęzie. Zniszczone zostały trzy domy i sześć samochodów.

– Na początku nie byliśmy w stanie niczego zobaczyć z powodu silnego wiatru i deszczu. Mój syn zobaczył, że przyjechali strażacy. Myśleliśmy, że wybuchł pożar, ale kiedy wyszliśmy na zewnątrz okazało się, że drzewo przewróciło się na dom sąsiada. To naprawdę straszne – opowiadała jedna z mieszkanek miasta.

Źródło: ENEX, tm
0 0 votes
Article Rating