W nocy z soboty na niedzielę w całej Chorwacji zaczął padać śnieg, który utworzył imponującą, ale i uciążliwą warstwę.
Trudne warunki na chorwackich drogach
Drogowcy poinformowali, że w niedzielę rano na wielu jezdniach leżała warstwa śniegu. Możliwe, że pojawi się gołoledź – zwłaszcza na mostach i wiaduktach. Na chorwackim wybrzeżu dodatkowo wieje silny wiatr, który znacznie pogarsza warunki na drogach.
Lokalnie wprowadzono zakaz poruszania się samochodów ciężarowych. Samochody osobowe powinny być wyposażone w opony z łańcuchami. Drogowcy apelują, żeby przesunąć zaplanowaną podróż.
Brak energii elektrycznej
Śnieg pozbawił wiele gospodarstw energii elektrycznej. Przerwy w dostawie prądu po nocnych opadach występowały w Arzano, Svibie, Taborze, Poljice, Runovici, Zmijavici oraz w Imotski.
Zimowe prognozy
Zimowa aura utrzyma się w Chorwacji do Nowego Roku. Poza opadami śniegu mieszkańcom kraju doskwierać będzie w najbliższych dniach silny wiatr oraz niska temperatura.