Brazylijczyk, który w niedzielę zmarł na pokładzie samolotu lecącego z Lizbony do Dublina, przemycał w żołądku kokainę o czarnorynkowej wartości przekraczającej 55 tys. euro – podaje portal The Irish Times. Mężczyzna zmarł, bo pękła jedna z połkniętych przez niego paczuszek.

Aer Lingus

Irlandzki portal podaje, że sekcja zwłok wykazała, iż pasażer przemycał w żołądku 0,8 kg kokainy poporcjowanej na 80 paczuszek. 24-letni Brazylijczyk John Kennedy Santos Gurjao zmarł, bo jedna z nich pękła, a narkotyk przedostał się do krwi. Mężczyzna w niedzielę leciał na pokładzie samolotu Aer Lingus z Lizbony do Dublina.

Informacje o zatruciu i przemycie niemal kilograma substancji w żołądku potwierdziło Biuro Patologa Krajowego w Irlandii. Dr Margot Bolster, która bada tę sprawę, pobrała próbki i przeprowadzi testy toksykologiczne substancji, którą wypełnione były połknięte przez pasażerka woreczki. Choć oficjalnie nie potwierdzono, że jest to kokaina, to wiadomo, że właśnie taką metodą przemyca się ten rodzaj narkotyków.

Portal The Irish Times podaje, że na czarnym rynku kokaina warta byłaby ok. 56 tys. euro.

 

Śledztwo po śmierci na pokładzie

Irlandzka policja wszczęła śledztwo ws. śmierci 24-letniego przemytnika. Wiadomo, że już nawiązano współpracę z policją portugalską i brazylijską, bo śledczy starają się ustalić, co robił mężczyzna zanim pojawił się na lotnisku w Lizbonie z żołądkiem wypełnionym narkotykami. Ze wstępnych informacji wiadomo, że Brazylijczyk leciał do Dublina uczyć się angielskiego.

 

W niedzielę Airbus 320-200 został przekierowany na lotnisko w Cork po tym, jak Santos Gurjao źle się poczuł i był pobudzony. Załoga musiała spiąć go kajdankami, po tym jak ugryzł innego pasażera. Chwilę później mężczyzna dostał drgawek i stracił przytomność. Lekarz i dwie pielęgniarki, którzy znajdowali się na pokładzie, próbowali ratować 24-latka, ale ten zmarł krótko po lądowaniu w Cork.

 

Kobieta na lotnisku

Irlandzka policja ustaliła, że mężczyzna podróżował sam, ale inni pasażerowie pamiętają, że na lotnisku towarzyszyła mu kobieta. Udało się ją odnaleźć, a w jej bagażu odkryto 1,8 kg białego proszku.

44-latka – jak podaje policja – ma portugalski paszport i mieszka w Dublinie. Została aresztowana pod zarzutem przemytu narkotyków. Proszek, który znaleziono w jej walizce, został wysłany na badania. Kobieta zeznała, że jest to soda spożywcza. Policja nie informuje, czy kobieta przyznała się do znajomości z Brazylijczykiem.

 

Źródło: The Irish Times, tvn24
0 0 vote
Article Rating