Klinika weterynaryjna w Rosji bada przyczyny niebieskiej sierści u stada bezpańskich psów. Jak dotąd „nie ma informacji ani przypuszczeń”, co mogło spowodować takie zabarwienie.

Psy z sierścią zabarwioną na niebiesko zauważono w pobliżu niedziałającej chemicznej fabryki w rosyjskim mieście Dzierżyńsk. To około 400 kilometrów na wschód od stolicy kraju – Moskwy. Zwierzęta trafiły do kliniki weterynaryjnej Zoozastchita NN w Niżnym Nowogrodzie, w zachodniej Rosji. Miasto znajduje się na liście najbardziej zanieczyszczonych miast na świecie według Blacksmith Institute.

Jak powiedział Ilija Kazakow, dyrektor klinki, do tej pory „nie ma informacji ani przypuszczeń” na temat tego, co jest przyczyną zmiany koloru sierści psów.

U poszczególnych zwierząt zaobserwowano różną intensywność niebieskiego odcienia na sierści.

Są w dobrej kondycji

Kazakow podkreślił że zwierzęta czują się dobrze. – Są aktywne, odczuwają głód i pragnienie – zapewnił. – Pobraliśmy próbki krwi, dane biochemiczne były w normie – podkreślił.

W miejscu, gdzie psy zostały znalezione, znajdowały się ich odchody. Do badania wysłano próbki ich, jak i sierści zwierząt.

 

 

Źródło: Reuters
2.3 3 votes
Article Rating