Zalane ulice, zniszczone domy. Taki krajobraz występuje w niektórych regionach Ekwadoru. Tysiące ludzi pozostało bez dachu nad głową. Do pomocy mieszkańcom zmobilizowane zostało wojsko.

Ekwador - Pływy morskie i obfity deszcz wywołały powódź, wojsko pomaga 2

Prowincja Guayas i Los Rios w Ekwadorze dotknęła powódź. Podtopienia wywołał obfity deszcz oraz pływy morskie. Najwięcej szkód zanotowano na terenach, leżących najbliższej Wybrzeża.

Ekwador - Pływy morskie i obfity deszcz wywołały powódź, wojsko pomaga 7

5 tys. osób poszkodowanych

Rzeki Carne Amarga i Pindal w piątek 15 maja wylały niszcząc dobytek mieszkających w pobliżu niej ludzi. Klęska dotknęła około 5 tys. osób. Władze podają, że stan wody na rzece jedynie w ciągu nocy podniósł się o 60 centymetrów.

W miejscowości Machala w prowincji Los Rios deszcz spowodował, że ulice zamieniły się w rzeki. Wiele gospodarstw zostało zalanych, a w mieście utworzyły się gigantyczne korki.

Odmienna sytuacja panuje w prowincji Guayas. Dzięki dobremu monitoringowi rzek w porę zauważono ich wezbrania i powiadomiono okolicznych mieszkańców.

Władze informują, że rodziny, których domy są zalane, zostały przewiezione do schronisk.

 Ekwador - Pływy morskie i obfity deszcz wywołały powódź, wojsko pomaga 1 Ekwador - Pływy morskie i obfity deszcz wywołały powódź, wojsko pomaga 6Ekwador - Pływy morskie i obfity deszcz wywołały powódź, wojsko pomaga 5 Ekwador - Pływy morskie i obfity deszcz wywołały powódź, wojsko pomaga 3 Ekwador - Pływy morskie i obfity deszcz wywołały powódź, wojsko pomaga 4
0 0 vote
Article Rating