Policja w Waco w stanie Teksas aresztowała 192 osoby powiązane z pięcioma gangami motocyklowymi, które w niedzielę w przydrożnej restauracji urządziły strzelaninę, najwyraźniej starając się wyeliminować konkurencję.

Waco, USA - Strzelanina pięciu gangów motocyklowych w jednym barze, zginęło 9 osób, 18 rannych, 192 osoby aresztowane

Policja w Waco poinformowała, że wszystkie 192 osoby dostały zarzuty funkcjonowania w ramach przestępczości zorganizowanej. Policja wciąż nie ujawniła szczegółów zajścia. Wiadomo jedynie, że członkowie kilku gangów spotkali się w niedzielę w restauracji Twin Peaks. Tam doszło do kłótni i walki. Potem na parkingu przed restauracją pojawiły się „posiłki” i wtedy ponad 200 motocyklistów przeniosło strzelaninę i bijatykę na zewnątrz.

W jej wyniku zginęło dziewięć osób, a 18 innych zostało rannych. Według policji ośmiu ludzi zginęło na miejscu, a jedna osoba zmarła po przewiezieniu do szpitala. Wszyscy zabici to członkowie gangów. 18 innych osób zabrano do szpitali z ranami postrzałowymi i ranami kłutymi.

 

Co najmniej pięć gangów

Jak zaznaczył rzecznik policji, wiedziała ona wcześniej, że w restauracji Twin Peaks mają się zebrać co najmniej trzy rywalizujące ze sobą gangi i dlatego wysłano tam kilkunastu funkcjonariuszy lokalnej policji, a także pewną liczbę policjantów stanowych. Na miejscu znaleźli się również agenci ATF – federalnej służby do spraw alkoholu, tytoniu, broni palnej i materiałów wybuchowych.

Później rzecznik policji sierżant W. Patrick Swanton powiedział, że były tam jednak nie trzy, a co najmniej pięć gangów.

 

„Brutalny i makabryczny widok”

Do pierwszych starć doszło w środku restauracji Twin Peaks, po chwili strzelanina przeniosła się na parking. Niektórzy klienci restauracji i jej pracownicy schronili się w chłodni.

Motocykliści strzelali do siebie i do policjantów, którzy odpowiedzieli ogniem. Nie wiadomo, czy którykolwiek z zabitych zginął z rąk policji.

– Mam blisko 35 lat służby i to jest najbardziej brutalny i makabryczny widok, jaki widziałem – mówi sierżant W. Patrick Swanton. Jak donosi lokalna telewizja KWTX, na miejscu policja skonfiskowała w sumie ponad 100 sztuk broni. Żaden z policjantów nie został ranny.

0 0 vote
Article Rating