Firma LG, jako pierwsza wprowadza do sprzedaży na rynku niemieckim telewizory OLED z zakrzywionym ekranem.

Już od dziś telewizor OLED 55EA9800 jest dostępny za pośrednictwem wybranych sklepów detalicznych w Niemczech. Sprzedaż w innych krajach Europy planowana jest od czwartego kwartału bieżącego roku.

Nowy model EA9800 jest pierwszym telewizorem wyposażonym w zakrzywiony ekran, mający zapewniać wrażenia podobne do tych, znanych z kina IMAX. Zakrzywienie ma sprawiać, że wszystkie punkty powierzchni wyświetlacza są jednakowo oddalone od oczu widza. Dzięki temu, unika się zniekształceń na brzegach ekranu czy zacierania się szczegółów.

Telewizor mierzy tylko 4,3 milimetra grubości i waży niespełna 17 kilogramów, a dzięki opatentowanej technologii WRGB wyświetla żywy i realistyczny obraz. System z czterema subpiskelami zawiera dodatkowy, biały subpiksel, współpracujący z konwencjonalnymi subpikselami (czerwonym, niebieskim i zielonym), co ma przełożenie na odwzorowanie barw.

 

Sugerowana cena detaliczna telewizora wyniesie 8999 euro na rynku niemieckim. Ceny
w pozostałych krajach Europy zostaną potwierdzone wraz z wprowadzeniem modelu na rynek. W każdym razie możemy spodziewać się ceny powyżej 40 tysięcy złotych.

Źródło: Chip.pl
0 0 votes
Article Rating