Co najmniej 5 osób zginęło w czwartek, 31 października gdy kolejne silne trzęsienie ziemi uderzyło w południowe prowincje kraju, magnituda wyniosła 6.5.

Zdarzenie wystąpiło o godzinie 1:11 UTC, czyli 24 godziny i 6 minut po poprzednim o magnitudzie 6.5. Epicentrum obu trzęsień ziemi oddalone było o 26 km.

Prowincja Cotabato została najbardziej dotknięta, region zniszczony został przez dwa potężne trzęsienia ziemi i setki wstrząsów wtórnych.

Wiele domów zostało ewakuowanych, a kilka miast zawiesiło prace w szkołach i biurach, w związku z obawami o dalsze wstrząsy wtórne.

W mieście Davao, pięciopiętrowy budynek mieszkalny został częściowo zniszczony, ratownicy uratowali dziewięciu mieszkańców.

Co najmniej osiem osób zginęło we wtorkowym trzęsieniu ziemi o magnitudzie 6.6, 395 zostało rannych, a ponad 2700 domów i budynków, w tym szkół i szpitali, zostało uszkodzonych, zgodnie z danymi Urzędu Obrony Cywilnej.

Trzęsienie ziemi z 16 października o magnitudzie 6.4 zabiło co najmniej siedem osób, rannych zostało ponad 200 osób. Zniszczyło lub uszkodziło ponad 7 000 budynków.

 

Zwróćcie uwagę, że oba silne trzęsienia ziemi wystąpiły w dwóch silnych szczytach oddziaływań magnetycznych, które opisywałem.
Informacja poniżej.

W miarę silne oddziaływania magnetyczne wystąpią od 28 października do 2 listopada

 

Źródło: USGS, independent

Filipiny – Silne trzęsienie ziemi wystąpiło na wyspie Mindanao, magnituda 6.6, zginęło co najmniej 5 osób, kilkadziesiąt zostało rannych

Filipiny – Silne i płytkie trzęsienie ziemi wystąpiło na wyspie Mindanao i wywołało duże zniszczenia, jedna osoba nie żyje, magnituda 6.4, głębokość 14 km

 

0 0 votes
Article Rating