W rosyjskim obwodzie archangielskim w czwartek, 31 października mężczyzna uzbrojony w nóż wszedł do przedszkola i zaatakował jedno z przebywających tam dzieci. 6-letni chłopiec zmarł na skutek obrażeń.

Jak informują rosyjskie media, 36-letni mężczyzna wszedł do przedszkola „Bajka” w mieście Narjan-Mar i rzucił się na sześcioletniego chłopca. Dziecko zostało dźgnięte w szyję. Niestety, 6-latek zmarł na miejscu.

Mężczyzna został zatrzymany. Według informacji podawanych przez archangielski komitet śledczy, napastnik był pod wpływem jakieś substancji. Zdaniem kanału na Telegramie Mash, 36-latek leczył się farmakologicznie i w momencie ataku miał halucynacje. Zdaniem innych źródeł, mężczyznę wpuszczono do przedszkola, gdyż sądzono, że jest ojcem jednego z dzieci.

Administracja Narjan-Mar złożyła kondolencje rodzinie zamordowanego dziecka. Zaznaczają także, że będą pracowali nad stworzeniem planu, by w przyszłości nie mogło dojść do takiego zdarzenia.

Komitet śledczy wszczął postępowanie w tej sprawie. Rosjanie będą sprawdzali, jak doszło do przestępstwa i czemu nie zadziałali pracownicy przedszkola i prywatnej firmy ochroniarskiej, która miała zapewniać bezpieczeństwo dzieciom.

W miarę silne oddziaływania magnetyczne wystąpią od 28 października do 2 listopada

Źródło: CNN
0 0 votes
Article Rating