Burza tropikalna Irma stale przybiera na sile na dalekim wschodzie Atlantyku i oczekuje się, że dziś lub jutro przekształci się w huragan – ostrzegło Krajowe Centrum ds. Huraganów (NHC) w USA. Od Pacyfiku w stronę Kalifornii kieruje się burza Lidia.

Burza tropikalna Irma

Burza Irma jest obecnie zlokalizowana około 880 km na zachód od Wysp Zielonego Przylądka; towarzyszą jej wiatry wiejące z prędkością dochodzącą do 100 km na godzinę, z jeszcze silniejszymi porywami – sprecyzowało NHC.

Burza tropikalna Lidia

Synoptycy na razie nie wydali żadnych ostrzeżeń dla lądu.

Tymczasem dziś wieczorem czasu lokalnego na południe Zatoki Kalifornijskiej ma dotrzeć burza tropikalna Lidia. Według NHC w ciągu dnia burza ma przybrać na sile, „która może zbliżyć się do siły huraganu”. Lidia wieje obecnie z prędkością 65 km na godzinę i jest zlokalizowana ok. 250 km na południowy wschód od krańca Półwyspu Kalifornijskiego.

Depresja tropikalna Harvey

Tymczasem dalej słabnie burza tropikalna Harvey, która w piątek była jeszcze huraganem. Żywioł wywołał wcześniej tragiczne w skutkach powodzie w Teksasie i spowodował śmierć co najmniej 25 osób. Sparaliżowane zostało największe miasto tego stanu, Houston. Oczekuje się, że z Luizjany Harvey skieruje się do stanów Arkansas, Tennessee i Missouri, gdzie także mogą wystąpić powodzie.

 

Źródło: rmf24, PAP
0 0 votes
Article Rating