Wtorkowa pogoda dała się również we znaki naszym zachodnim sąsiadom. W rejonie Nadrenia-Palatynat zarejestrowano nawet trąbę powietrzną. Żywioł zerwał dachy w około 100 domach.

Framersheim, Niemcy - Trąba powietrzna uszkodziła około sto budynków 1

Gwałtowna burza przetoczyła się we wtorkowy wieczór (7 lipca) nad Niemcami. Nawałnice pojawiły się m.in. w rejonie Nadrenia-Palatynat w południowo-zachodniej części Niemiec. W miejscowości Framersheim, która liczy 1,6 tys. mieszkańców, pojawiła się trąba powietrzna.

Dachy około 100 domów zostało poważnie uszkodzonych. Niektóre domy zostały tak bardzo zniszczone, że nie nadają się do zamieszkania.

Gdy na zewnątrz szalała burza, policja dostała przynajmniej trzy wezwania od ludzi, którzy zostali uwięzieni w swoich domach. Jak podają lokalne media na skutek nawałnicy kilka osób odniosło obrażenia, całe szczęście nikt nie zginął.

Framersheim, Niemcy - Trąba powietrzna uszkodziła około sto budynków 8

Szkody na koszt 10 milionów euro

Tornado zrobiło także spustoszenie na ulicach Framersheim. Wiele pojazdów zostało zniszczonych przez spadające konary drzew. Koszt napraw szkód wyrządzonych przez nawałnice w tej miejscowości szacowany jest na około 8-10 milionów euro.

Framersheim, Niemcy - Trąba powietrzna uszkodziła około sto budynków 3

Powodzie i ranni

Potężne burze pojawiły się także w innych rejonach Niemiec. W Saksonii w miejscowości Löbnitz obfite opady deszczu przyczyniły się do powstania powodzi błyskawicznych.

W miejscowości Kelbra trzy osoby zostały ranne, ponieważ silny wiatr przewrócił przyczepę kempingową.

Framersheim, Niemcy - Trąba powietrzna uszkodziła około sto budynków 7 Framersheim, Niemcy - Trąba powietrzna uszkodziła około sto budynków 6 Framersheim, Niemcy - Trąba powietrzna uszkodziła około sto budynków 5 Framersheim, Niemcy - Trąba powietrzna uszkodziła około sto budynków 4 Framersheim, Niemcy - Trąba powietrzna uszkodziła około sto budynków 2 Polska - 2900 interwencji straży, wichury uszkodziły 125 budynków 6

 

Źródło: check24.de, de.euronews.com, tvnmeteo

 

0 0 votes
Article Rating