Setki strażaków poszukują ośmiu osób zaginionych w czasie huraganów i powodzi, które odcięły od świata kilka miejscowości w południowo-wschodniej części Francji.

Agencja AFP informuje o ośmiu osobach oficjalnie uznanych za zaginione i trzech, z którymi nie można się skontaktować. Wśród zaginionych jest dwóch strażaków.

Najbardziej dotknięte huraganami i lokalnymi podtopieniami gminy znajdują się w dolinie rzeki Roya, w rejonie Tende oraz w dolinie Vesubie w regionie alpejskim.

„Wiele domów zostało zniszczonych, miejscowości, jak m.in. Saint-Martin-Vesubie są odcięte od świata” – informuje AFP. W tej wiosce liczącej około 1400 mieszkańców w piątek został zniszczony most. Strażacy w nocy prowadzili prace wzmacniające uszkodzoną konstrukcję.

Do akcji ratunkowej wysłano rano helikoptery. Zachmurzenie uniemożliwia przeprowadzanie pełnego rekonesansu.

Wiele dróg w regionie nie nadaje się do użytku, część z nich grozi osunięciem. Na przełęczy Turini, około dziesięciu kilometrów od Bollene-la Vesubie, droga została zamknięta ze względu na ryzyko osunięcia się ziemi – informuje AFP.

Zniszczone drogi utrudniają akcję ratunkową oraz przemieszczanie się wozów strażackich.

W Nicei w ośrodkach noclegowych schroniły się osoby, które nie mogły dotrzeć do swoich domów.

Źródło: PAP, https://www.thelocal.fr/20201003/in-pictures-residents-along-french-riviera-urged-to-stay-home-as-torrential-rain-wreaks-havoc
0 0 votes
Article Rating