W wyniku tornada, które przeszło przez Alabamę w Stanach Zjednoczonych w nocy z poniedziałku na wtorek (25/26 stycznia), zginął 14-letni chłopiec. Co najmniej 30 osób zostało rannych.

Tornado uformowało się w mieście Fultondale, położonym w amerykańskim stanie Alabama, około godziny 22.30 w poniedziałek. Żywioł wyrywał drzewa z korzeniami, niszczył domy, zrywał linie energetyczne, przewracał samochody.

– 30 osób zostało rannych, spośród nich 18 trafiło do szpitala – powiedział w środę na konferencji prasowej komendant straży pożarnej w Fultondale Justin McKenzie. Tornado poważnie uszkodziło miejscową szkołę Fultondale High School. – Zginął 14-letni chłopiec – poinformował kurator hrabstwa Jefferson, doktor Walter Gonsoulin.

Ukrywał się z rodziną w piwnicy

Szef policji w Fultondale przekazał, że nastolatek zginął w piwnicy, w której on i jego rodzina ukrywali się przed żywiołem. Ze wstępnej analizy wynika, że drzewo spadło na dom i spowodowało jego zawalenie się. Kilku członków rodziny zostało poważnie rannych, jeden z nich uniknął obrażeń, ale był w szoku.

– Robili to, co powinni robić – powiedział D.P. Smith, szef policji.

Silne oddziaływania magnetyczne rozpoczną się od 24 stycznia, szczyty wystąpią 27 i 29-30 stycznia

 

Źródło: Reuters, al.com, latimes.com, https://www.al.com/news/2021/01/storm-damage-reported-in-fultondale-as-jefferson-county-tornado-watch-continues.html
0 0 votes
Article Rating