Janusz Góraj był praktycznie niewidomy przez ponad 20 lat. Ku zaskoczeniu lekarzy po wypadku samochodowym nagle odzyskał wzrok.

Historię mężczyzny opisuje Polsat News. Janusz Góraj od ponad 20 lat był praktycznie niewiadomy – całkowicie nie widział na jedno oko, a drugim dostrzegał wyłącznie kontury obiektów i ostre światło. A przyczyną niewidzenia miała być ostra alergia.

 

Został potrącony na przejściu i odzyskał wzrok

Wszystko się zmieniło, gdy na przejściu dla pieszych został potrącony przez samochód. Upadł na maskę i uderzył się o nią głową. Dwa tygodnie po tym incydencie mężczyzna zaczął widzieć. Lekarze nie wiedzą, co dokładnie przyczyniło się do odzyskania wzroku. Pojawiają się spekulacje, że to kwestia podawanych po wypadku leków.

 

Jego życie uległo całkowitej zmianie

Po odzyskaniu wzroku życie mężczyzny całkowicie się zmieniło. Nie tylko zaczął wychodzić z domu, ale znalazł pracę jako ochroniarz w szpitalu, do którego trafił po wypadku.

 

Red.:
Mógł być ucisk nerwu wzrokowego, a po uderzeniu ucisk zmniejszył się i impulsy elektryczne z oka mają mniejsze problemy z dotarciem do kory wzrokowej. Najważniejsze pytanie w tej zagadce, to z jakiego powodu był niewidomy.

 

Źródło: GazetaLubuska
0 0 votes
Article Rating